Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek, 24 czerwca, społeczność naszej szkoły zgromadziła się w hali sportowej na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Gościliśmy na niej Burmistrza Iłży Przemysława Burka, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Iłży Agnieszkę Okrutą oraz wielu przedstawicieli rodziców.
Podczas uroczystości przedstawiciele klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym koleżankom i kolegom. Nasi absolwenci złożyli też ślubowanie na ten sztandar.
Następnie podziękowania za wieloletnią pracę oraz nagrody burmistrza otrzymały odchodzące na emeryturę panie: Marzenna Bródka i Ewa Moskwa.
Podano również nazwiska uczennic i uczniów, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali najwyższe średnie ocen.
Nagrodą ufundowaną przez burmistrza została uhonorowana finalistka kuratoryjnego konkursu polonistycznego, uczennica klasy VIII a, Zuzanna Lech, którą przygotowywała p. Renata Szymczyk. Zuzanna została także wpisana do Złotej Księgi wybitnych absolwentów, a rodzice uczennicy dostali list pochwalny.
Nagrody otrzymały również, przygotowywane przez p. Agnieszkę Pawełek, uczennice: Lena Szymczyk z kl. VII b i Magdalena Chmielewska z kl. VII c, które zostały finalistkami wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu na temat zdrowia Higieja.
Podziękowania otrzymali też uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym z zaangażowaniem działali w Samorządzie Uczniowskim. Wśród osób nagrodzonych znaleźli się również reprezentujący naszą szkołę i odnoszący liczne sukcesy sportowcy.
W swym przemówieniu dyrektor – p. Marzena Stasiło, podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała pracownikom zarówno pedagogicznym, jak i niepedagogicznym oraz uczniom za całoroczną pracę i życzyła wszystkim udanych wakacji.
Po uroczystości uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, w których spotkali się z wychowawcami i odebrali świadectwa szkolne. —-Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2021/2022—

Monika Socha