Warto pomagać innym – świąteczne akcje charytatywne

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli aktywnie włączyli się w akcje charytatywne, które były organizowane przed świętami Bożego Narodzenia.

 Tworzenie świątecznej paczki słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim oraz do Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali słodki upominek tuż przed świętami Bożego Narodzenia, aby pod choinką wychowanków Domu Dziecka oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nie zabrakło słodyczy. Wszyscy z dużym entuzjazmem włączyli się w zbiórkę łakoci, pragnąc w ten sposób podzielić się radością przeżywanych świąt.

Ogólnopolskiej kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ! Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Uczniowie wypisywali życzenia świąteczne na kartkach przekazanych szkole przez fundację. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych w społeczeństwie w czasach, gdy ważną rolę odgrywa technologia informacyjno-komunikacyjna. Pisząc kartkę świąteczną mamy okazję, by zastanowić się nad treścią życzeń, wyrażamy szacunek i pamięć oraz czcimy tradycję Bożego Narodzenia.

Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz dom”. Zbiórka monet odbywa się w naszej szkole od 02.11.22r. do 28.02.23r. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Dołącz się do akcji – BO JEDEN GROSZ CZYNI RÓŻNICĘ! 

Koordynatorami projektów z ramienia szkoły były panie: Agnieszka Paździor, Aneta Banaszczyk, Beata Szymańska, Małgorzata Jabłońska-Wójcik.