Narodowe czytanie 2022

Kolejny raz w naszej szkole w pierwszych tygodniach września odbyło się Narodowe Czytanie, czyli coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, organizowana przez Prezydenta RP, do której mogą się przyłączyć wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne. W tym roku odbyło się głośne czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę ich wydania, ponadto  rok 2022 obchodzimy jako Rok Romantyzmu Polskiego.

   Społeczność szkolna na wybranych lekcjach czytała dobrze znaną „Świteziankę”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Lilie”, „Romantyczność”.

   Niektórzy uczniowie odważyli się na inscenizację ballady przed kamerą. Konkurs na film z balladą Mickiewicza wyłonił zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe nagrody podczas szkolnych uroczystości poświęconych czytelnictwu dn. 08.11.2022.

Nagrodzone osoby to:

Anna Fiołna -5d, projekt „Lilie”

Nikola Adamus -8c, projekt „Świtezianka”

Julia Gryczka-8c, projekt „Świtezianka”

Anna Łasak -8c, projekt „Świtezianka”

Zofia Niziołek-8c, projekt „Świtezianka”

Maja Pałka-8c, projekt „Świtezianka”

Magdalena Chmielewska-8c, projekt „Świtezianka”

Julia Piasek-8d, projekt „Świtezianka”

Maria Stawczyk-8d, projekt „Świtezianka”

   Szkoła Podstawowa im. Marsz. J. Piłsudskiego w Iłży otrzymała podziękowania za organizację Narodowego Czytania 2022 od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

   Na pamiątkę tych wydarzeń w bibliotece szkolnej znajduje się prezent od pary prezydenckiej – pamiątkowa PIECZĘĆ oraz wydanie „Ballad i Romansów” z dedykacją Pana Prezydenta i Agaty Kornhauzer-Dudy.

    Koordynator Narodowego Czytania 2022  Małgorzata Smagieł-Occhipinti