Apel ,, Bezpieczne ferie zimowe” dla klas I-III

          Nadszedł czas długo oczekiwanych ferii. Dla wszystkich uczniów to czas odpoczynku i beztroskich zabaw z kolegami. Klasa IA ze szkoły Podstawowe na ulicy Wójtowskiej, pod okiem wychowawczyni Pani Katarzyny Marczykowskiej, przy wsparciu Pań: Anny Mazur i Anny Jaśkiewicz, przygotowała dla dzieci z klas młodszych apel pt. ,, Bezpieczne ferie zimowe ‘’. Miał on pokazać, że zabawa może być dobra i udana, jedynie wtedy kiedy zachowane będą zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek. Ciekawe wierszyki informowały jak w mądry i rozsądny sposób bawić się na śniegu a wesołe piosnki uatrakcyjniły wstęp.

          Gośćmi na apelu byli policjanci z Komisariatu Policji w Iłży, mł. asp. Beata Kowalska i asp. szt. Cezary Zaborski, którzy zaprezentowali dzieciom film animowany, który również poruszał tematykę bezpieczeństwa zabaw w okresie zimy.

          Podczas apelu również został rozstrzygnięty plastyczny  konkurs profilaktyczny ,, Bezpieczeństwo w internecie ‘’. Laureatami konkursu zostali:   Wiktor Janas z klasy IIC, Adrianna Foit z klasy IIIA i Aleksandra Derlatka z klasy IIB.  Pani Dyrektor Marzena Stasiło pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody. My również serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.

Zdjęcia i notatka: Anna Mazur