Współpraca z Fundacją MultiSport

W listopadzie 2023 roku Szkoła Podstawowa w Iłży nawiązała współpracę z Fundacją MultiSport, w ramach programu „Zajęcia MultiSportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”.

Dzięki temu uczniowie z klas I – VI z naszej szkoły mogą uczestniczyć w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem projektu jest profilaktyka i korekta wad postawy oraz zachęcanie uczniów do regularnej aktywności fizycznej. Program przeciwdziała chronicznym czynnościom, które wykonujemy siedząc lub leżąc, redukując ich negatywny wpływ na kształtowanie się niezdrowych postaw ciała wśród dzieci.

Zajęcia zawierają elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i dostosowane są do wieku oraz możliwości psychoruchowych dzieci. Zajęcia są zróżnicowane, oparte na elementach akrobatyki, lekkoatletyki i gier zespołowych.

Dla lepszej organizacji zajęć i zwiększenia ich atrakcyjności, Fundacja MultiSport zaopatrzyła naszą szkołę w zestaw piłek wysokiej jakości do gier zespołowych takich jak siatkówka, piłka nożna i piłka ręczna.

Za sprzęt i dotychczasową współpracę serdecznie dziękujemy.|
Michał Koriat