Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w SP na ul. Wójtowskiej, odbyła się uroczysta akademia patriotyczna połączona z oddaniem do użytku po remoncie sali gimnastycznej. Remont sfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach programu ,, Mazowsze dla sportu 2022 ‘’. Stąd obecność na uroczystości Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Rafała Rajkowskiego, który wręczył naszym uczniom piłki i życzył wielu sportowych sukcesów. Na akademii obecni byli również: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Iłży – Pani Agnieszka Okruta oraz Burmistrz Iłży – Pan Przemysław Burek.

     Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3A pod opieką Pań – Pauliny Chojnackiej i  Anny Zaborskiej. Dekorację wykonały Panie bibliotekarki – Katarzyna Kuc i Grażyna Zawadzka. Młodym artystom akompaniował na gitarze, tata jednej z uczennic, Pan Sławomir Sępioł. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Pani Marzena Stasiło.

   Występ rozpoczął się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego, z zachowaniem właściwej postawy, powagi i spokoju. Dzieci z wielkim zaangażowaniem  słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym oraz przypomniały lata Polski pod obcym zaborem.

   W trakcie akademii nastąpiło również wręczenie laptopów z programu Granty PPGR-wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.  Burmistrz Iłży Pan Przemysław Burek oraz Przewodnicząca Rady Pani Agnieszka Okruta przekazali sprzęt sześciu uczniom z naszej szkoły.
Był to dzień pełen emocji i wzruszeń oraz wspaniała lekcja historii !

Notatka i zdjęcia: Anna Mazur, Paulina Chojnacka, Karolina Tusińska.