Laboratoria przyszłości

Uczniowie naszej szkoły, mogą w tym roku szkolnym uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Zajęcia są różne, między innymi zajęcia informatyczne, na których uczniowie poznają zasady działania drukarek 3D, robotów Q-Scout i doświadczają  jak wszystko działa.  Sprzęt wzbudza wiele emocji i wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uczą się jego obsługi. Powstają pierwsze własne projekty i wydruki 3D oraz pierwsze programy sterujące robotami. Roboty Q-Scout to roboty do samodzielnego składania, które uczą programowania. Q-Scout jest zdalnie sterowany za pomocą telefonu lub tabletu. To inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać melodie. Posiada on zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala na samodzielną jazdę wzdłuż wyznaczonych linii. Posiada również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który świeci w różnych kolorach. Potrafi też wykrywać przeszkody znajdujące się przed nim i umiejętnie je omijać.

Prowadzone są też zajęciach kółka chemicznego i biologicznego na których uczniowie korzystają z gogli VR zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Okulary przenoszą uczniów do wirtualnej rzeczywistości, w której mogą przeprowadzać skomplikowane doświadczenia, symulacje, obserwować układy i narządy ludzkiego ciała w sposób dotychczas niedostępny.

Gogle VR dają niesamowitą możliwość poznawania, a także doświadczania złożoności świata.  Oprócz nauki jest to również doskonała zabawa.

Wszystkie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.
Marzena Kucharska