Bezpieczne ferie 2023 kl I-III

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci: sierż. szt. Beata Kowalska i st. asp. Sylwester Stępnik z Komisariatu Policji w Iłży spotkali się z uczniami klas 1 – 3 szkoły  podstawowej na ulicy Wójtowskiej. Wiodącą tematyką edukacyjnej prelekcji stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie chyba każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Czasami zdarzają się sytuacje, że coś oczywistego dla nas, już takie nie jest dla dzieci. Aby każde dziecko miało świadomość, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną, funkcjonariusze iłżeckiego  komisariatu , w ubiegłam tygodniu spotkali się z najmłodszymi uczniami i omówili zasady postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych.

Podczas spotkania dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjanci omawiali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.

Funkcjonariusze  poruszyli  także tematykę właściwego zachowania się w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi a także płynących z Internetu.

Zdjęcia i notatka: Anna Mazur